Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Adwentu

PIERWSZA  NIEDZIELA ADWENTU                                                         3 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
  1. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze Roratne, na które serdecznie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. W sposób szczególny na Roraty zapraszamy dzieci i młodzież. Pamiętajmy też o tradycyjnych adwentowych lampionach.
  1. Dziś pobłogosławiliśmy opłatki na wigilijny stół. Będzie je można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej. Tam też można nabyć wigilijne świece Caritasu.
  1. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.
  1. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie nasz parafialny odpust. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i na sumę odpustową o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi nowy Dziekan naszego dekanatu ks. Tadeusz Drobinski. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.

 

  1. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca, kolekta przeznaczona będzie na dalsze inwestycje w naszej parafii. Już dziś za złożone ofiary składamy – serdeczne Bóg zapłać!
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Również w poniedziałek, 4 grudnia – św. Jan Damasceński, kapłan i doktor Kościoła, wybitny herold prawdy o wniebowzięciu Maryi.

W środę, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości.

W czwartek, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych; pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.