Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Wielkiego Postu

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                          26 lutego  2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00 i wieczorem przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30. Niech rozważanie Męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Tradycyjnie ofiary zbierane podczas Mszy Świętych w piątek będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale natomiast będziemy odprawiali po Mszy Świętej w niedziele o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy. Na filiach Droga Krzyżowa o godz. 16.00 w dzień Mszy Świętej.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do porannej Mszy Świętej oraz po południu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  1. W sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Róż Różańcowych naszej Parafii. Te Msze Święte odprawiane będą zawsze w pierwsze soboty miesiąca o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty różańcowe.
  1. We wtorek 28 lutego br. po wieczornej Mszy Świętej w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się 7 marca do Ziemi Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.