Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Adwentu

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                                  10 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty.
  1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  1. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte Roratne od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. W sposób szczególny na Roraty zapraszamy dzieci i młodzież. Pamiętajmy też o tradycyjnych adwentowych lampionach.
  1. Opłatki na wigilijny stół oraz świece Caritasu można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  1. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej Ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.
  1. Parafia NMP Królowej Polski w Lęborku zaprasza na „randkę małżeńską” – spotkanie służące pogłębieniu więzi i wzajemnej miłości.
    W środę, 13 grudnia o godz. 18.00 w Domu Fatimskim; organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.
  1. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu.

W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.