Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Wielkiego Postu

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                  5 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.
  1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00 i wieczorem przed Mszą Świętą o godz. 17.30. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Gorzkie Żale natomiast będziemy odprawiali w niedziele po Mszy Świętej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy. Na filiach Droga Krzyżowa o godz. 16.00 w dzień Mszy Świętej, a Gorzkie Żale po Mszach Świętych niedzielnych.
  1. Czas Wielkiego Postu to również czas rekolekcji. W naszej parafii rozpoczną się one za dwa tygodnie w IV Niedzielę Wielkiego Postu 19 marca br. Potrwają one do 22 marca. W tym samym czasie swoje rekolekcje będą przeżywać dzieci i młodzież z naszych Szkół Podstawowych.
  1. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józef Kołodziejczyk i Leszek Wołosiuk. Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – „Dobry Jezu …”.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.