Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Adwentu

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                              17 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności.
 1. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty o godz. 7.00. W sobotę na godz. 7.00 zapraszamy dzieci. To w ich intencji zostanie odprawiona Msza Święta, po niej zapraszamy na spotkanie
  z Mikołajem.
 1. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź w naszej parafii w środę 20 grudnia. W Kębłowie i Redkowicach od godz. 15.30 do 16.00, w Chocielewku od godz. 16.15 do 16.45 i w Nowej Wsi Lęborskiej od godz. 16.30 do 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę. Do południa Msze Święte w porządku niedzielnym, wieczorem zapraszamy na tradycyjne Pasterki. W Redkowicach o godz. 20.30, w Kębłowie i Chocielewku o godz. 22.00 i w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 24.00.
 1. W I Święto Bożego Narodzenia Msze Święte: Nowa Wieś Lęborska o godz. 9.00 i 12.00,w kościołach filialnych o stałych godzinach. W II Święto Bożego Narodzenia Msze Święte według porządku niedzielnego.
 1. Od najbliższego piątku – przez okres kolęd duszpasterskich oraz ferii zimowych – nie będzie piątkowych Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. Opłatki na wigilijny stół oraz świece Caritasu można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 1. Kolędy w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy 28 grudnia. Plan kolęd zostanie wywieszony w gablocie przed kościołem już za tydzień. Przypominamy jednocześnie, że grafik kolęd nie zostanie umieszczony na naszej stronie parafialnej.
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.