Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkiego Postu

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                             12 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
  1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00 i wieczorem przed Mszą Świętą o godz. 17.30. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Gorzkie Żale natomiast będziemy odprawiali po Mszy Świętej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy. Na filiach Droga Krzyżowa o godz. 16.00 w dzień Mszy Świętej, a Gorzkie Żale po Mszach Świętych.
  1. Za tydzień, 19 marca rozpoczną się w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, potrwają one do środy 22 marca włącznie. Za tydzień podamy dokładny plan nauk rekolekcyjnych. W tym samym czasie swoje rekolekcje będą przeżywać dzieci i młodzież z naszych Szkół Podstawowych. Rekolekcje w tym roku przeprowadzi u nas Kapelan Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie – Ks. Wiesław Badaszek.

 

  1. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Powideł, st. wolnego, parafia Nowa Wieś Lęborska – Magdalena Grzybowska, st. wolnego, parafia Szydłowiec, zapowiedź pierwsza.
  1. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Michalina Rudnicka. „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.