Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Adwentu i Boże Narodzenie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                          24 grudnia 2023 

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA CZAS ŚWIĄTECZNY

 

  1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.
  1. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich Drogich Parafian i Szanownych Gości na Pasterki. W Redkowicach o godz. 20.30, w Kębłowie i Chocielewku o godz. 22.00 i w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 24.00.
  1. W I Święto Bożego Narodzenia Msze Święte: Nowa Wieś Lęborska o godz. 9.00 i 12.00, w kościołach filialnych o stałych godzinach. W II Święto Bożego Narodzenia Msze Święte według porządku niedzielnego.
  1. Środa, 27 grudnia, to dzień wspomnienia Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Natomiast czwartek, 28 grudnia – to święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  1. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny i jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Kolędy w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy 28 grudnia. Plan kolęd został wywieszony w gablocie przed kościołem. Przypominamy jednocześnie, że grafik kolęd nie zostanie umieszczony na naszej stronie parafialnej.
  1. Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku, na rodzinne śpiewanie kolęd.
  1. Od środy 27 grudnia do 28 stycznia, w dni powszednie Msze Święte będą odprawiane tylko o godz. 8.00. Kancelaria parafialna czynna będzie po porannej Eucharystii.