Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Zwykła

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                           14 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
  1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
  1. Maj to miesiąc, w którym wielu kapłanów przeżywa swoje jubileusze święceń. Jutro – 15 maja br. – o godz 10.00 w naszym parafialnym kościele Ksiądz Olek wraz z Kapłanami rocznika swoich święceń będzie sprawował Mszę Świętą w ramach takiego jubileuszu. W Jego imieniu chciałbym zaprosić Was na to wspólne dziękczynienie. Przez naszą obecność oraz wspólną modlitwę chcemy podziękować Jemu za posługę w naszej parafii, ale i modlić się o nowe powołania do tej wyjątkowej służby. Tego dnia nie będzie Mszy o godz. 8.00, lecz o godz. 10.00.
  1. W piątek, 19 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać w łączności z nabożeństwem majowym.
  1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie w naszym kościele w łączności ze Msza Świętą rano i wieczorem. W niedzielę w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00.
  1. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.