Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

  1. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte Roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

  2. We środę, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

  1. W sobotę, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej.

  2. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta rano od godz. 6.30 do Mszy Świętej o godz. 7.00 oraz po południu od godziny 17.00 do wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych ze świąteczną posługą sakramentalną.

  1. Dziś podczas każdej Mszy Świętej zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Zaopatrzyć się w nie będzie można przez cały okres Adwentu w zakrystiach lub w biurze parafialnym; nabyć również można świece Caritas: mała w cenie 12 zł, duża w cenie 22 zł, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

  1. W piątek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie młodzieży, która już drugi rok (szkoły średnie) przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

  1. W minionym tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Renatę Nowak. Polećmy naszą zmarłą Bożemu Miłosierdziu – „Dobry Jezu…”