Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                            6 marca 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00 i wieczorem przed Mszą Świętą o godz. 17.30. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Tradycyjnie ofiary zbierane podczas Mszy Świętych w piątek będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale natomiast będziemy odprawili po Mszy Świętej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy. Na filiach Droga Krzyżowa o godz. 16.00 w dzień Mszy Świętej,
    a Gorzkie Żale po Mszach Świętych.
  1. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  1. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.
  1. Chcielibyśmy Wam jako wspólnocie parafialnej podziękować za ofiary przekazane na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zebraliśmy łącznie 8.250 zł. Ofiary te zostały przekazane na konto Diecezjalnego Caritas.
  1. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach od 3 do 6 kwietnia. Już dziś zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Solski, stanu wolnego z Nowej Wsi Lęborskiej oraz Marta Głąb, stanu wolnego z Częstochowy – zapowiedź pierwsza.
  2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.