Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do koszyków przy wyjściu z kościoła.

3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

4. Przed nami pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godziny 7.00 do Mszy Świętej o godz. 8.00 i po południu od godz. 17.00 do Mszy Świętej o 18.00. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej po mszy świętej o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale w łączności ze mszą świętą o godz. 12.00.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.