Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                     15 stycznia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.
  1. We wtorek, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. Natomiast od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tych dnia w sposób szczególny módlmy się o dar jedności nie tylko wśród chrześcijan ale również w naszych rodzinach i domach. To tam przecież uczymy się jedności i miłości miedzy nami.
  1. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Karol Okrój – stanu wolnego – parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni oraz Tamya Salazer – stanu wolnego – parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni – zapowiedź pierwsza.
  1. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Zbigniew Maszota. Módlmy się, aby został przyjęty do wiecznej ojczyzny: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– czwartek, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

– sobota, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.