Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                             11 grudnia 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Zapraszamy na Eucharystie i nauki rekolekcyjne. W tym roku rekolekcje poprowadzi Ks. Rafał Krawczyk – kapłan diecezji płockiej. Msze Święte: w Nowej Wsi o 7.00 i 18.00, w Chocielewku o 10.00, w Kębłowie o 15.15 i w Redkowicach o 16.45. W ramach rekolekcji zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.
 1. Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 86. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
 1. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.
 1. Po Mszach Świętych zaopatrzyć się można w opłatek i świece Caritasu, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 1. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowski naszej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi zaprasza na „Biały Koncert”, który odbędzie się we wtorek, 13 grudnia o godz. 16.00. W programie: występy dzieci i młodzieży, kiermasz dekoracji i smakołyków oraz licytacje ozdób świątecznych. Zapraszamy!
 1. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy!
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.
 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Maria Karnacewicz. Polećmy Ją miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie”.
 1. W tym tygodniu patronują nam:
  – poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;
  – wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.