Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                           1 maja 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
 1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim.
 1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie w łączności ze Mszą Świętą rano i wieczorem; w niedzielę w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy, aby litanią loretańską wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.
 1. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 1. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w niedzielę. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do Mszy o godz. 8.00 i po południu od 17.00 do Mszy o godz. 18.00. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie w kościele w Nowej Wsi Lęborskiej spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa!
 1. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Paprocki – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Żaneta Lejk – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga. Adrian Konkel – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Patrycja Konkel – Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.
 1. Nasza parafia w dniach od 29 czerwca do 5 lipca organizuje pielgrzymkę autokarowo – samolotową do Włoch (Wiedeń, Wenecja, Padwa, Bolonia, Asyż, Cascia, Roccaporena i Ryzm). Koszt 800 Euro. Zapisy bezpośrednio u kapłanów w zakrystii bądź w biurze parafialnym do 03 maja. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

-w poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

-we wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

-w piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.