Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                              3 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.
  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątki w łączności ze Mszą Świętą rano o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00.
  1. Za tydzień rozpoczynamy nasze parafialne wielkopostne rekolekcje. Potrwają one do 13 marca włącznie. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. Sławomir Dzierman – Michalita posługujący w parafii bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Gnieźnie. Rekolekcje dla naszych Szkół Podstawowych w Nowej Wsi Lęborskiej i Redkowicach potrwają od 11 do 13 marca. Szczegółowy program dzieci i młodzież otrzymają w szkole.
  1. W ramach rekolekcji wielkopostnych zapraszamy młodzież, która ma przyjąć w tym roku Sakrament Bierzmowania, we wtorek 12 marca po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie formacyjne. Prosimy o przygotowanie informacji na kartkach: imię patrona do Bierzmowania oraz imię i nazwisko świadka. Obecność obowiązkowa!
  1. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać…”.
  1. Nasza Wspólnota Parafialna pragnie się włączyć w akcje DKMS – Zostań Dawcą Szpiku. Osoby chętne pomóc w ten niezwykły sposób mogą dokonać rejestracji 9 marca od godziny 9.00 do 15.00 – parking przy Kauflandzie – ul Toruńska 6 w Lęborku oraz przy Domu Handlowym Kupiec – ul. Zwycięstwa 3 w Lęborku, 10 marca od 9.00 do 17.00 w Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu ul. Warszawska 17 w Lęborku. Pragniemy w ten sposób pomóc mieszkańcowi Lęborka Panu Marcinowi który choruje na białaczkę.
  1. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka