Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

  2. Za tydzień rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Zenon Czekała – kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, aby cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji podamy za tydzień. Już dziś informujemy, że podczas nich odbędą się dwa spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania – 15 i 16 marca po wieczornej Mszy Świętej w kościele parafialnym. Obecność obowiązkowa.

  3. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

  4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej po mszy świętej o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale w łączności ze mszą świętą o godz. 12.00.

  5. Podajemy do wiadomości, iż w ubiegły czwartek zmarł nasz parafianin ks. Marian Jan Wittlieb – wieloletni proboszcz parafii pw. Św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w parafii w Międzyzdrojach w piątek 12 marca Mszą żałobną o godz. 12.00, po której nastąpi przewiezienie trumny do Nowej Wsi Lęborskiej. Uroczystości pogrzebowe w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 13 marca o godz. 11.00 czuwaniem oraz modlitwą za zmarłego kapłana. Msza Święta o godz. 12.00, a tuż po niej złożenie trumny do grobowca rodzinnego na cmentarzu w Czarnówku. Wszystkim tym uroczystościom będzie przewodniczył Metropolita Szczecińsko – Kamieński Ks. Abp prof. dr hab. Andrzej Dzięga.

  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.