Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                  23 stycznia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

W piątek 21 stycznia zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej wspólnocie parafialnej. Pragniemy z całego serca podziękować Wam za przyjęcie nas do swoich domów i rodzin. Dziękujmy za wspólną modlitwę, za dzielenie się tym co obecnie przeżywacie, za Waszą radość ale i przeżywany smutek czy ból. W sposób szczególny dziękujemy za wasze ofiarne serce i zatroskanie o nasze świątynie czy parafię. Wszystkim tym którzy otworzyli swoje domy i serca na Chrystusa życzymy obfitości Jego błogosławieństwa, daru zgody i jedności. Dziękujemy Wam!

 

  1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.
  1. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  1. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Tadeusz Leszczuk i Jarosław Żynda. „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym”. Amen.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

– środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

– piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.