Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    22 stycznia 2023

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.
  1. We środę, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  1. W piątek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
  1. Po czasie kolędowym wracają wieczorne Msze Święte oraz kancelaria parafialna. Od przyszłego tygodnia Msze Święte będą odprawiane również w kościołach filialnych.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Karol Okrój – stanu wolnego – parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni oraz Tamya Salazer – stanu wolnego – parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni – zapowiedź druga.
  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

– czwartek, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

– sobota, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.