Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                         18 grudnia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.
  1. Do soboty włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 7.00. W piątek natomiast w sposób szczególny podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 chcemy się modlić za wszystkie dzieci naszej wspólnoty parafialnej.
  1. W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
  1. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą Świętą o północy, zwaną Pasterką. Msze wigilijne na filiach: w Kębłowie o godz. 20.30, w Redkowicach o godz. 20.30, w Chocielewku o godz. 22.00. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 9.00 i 12.00, w kościołach filialnych o stałych porach. W II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym.
  1. Spowiedź święta w naszej parafii we wtorek 20 grudnia: Nowa Wieś Lęborska od godz. 16.00 do 18.00, Kębłowo od godz. 15.30 do 16.00; Redkowice od godz. 15.30 do 16.00; Chocielewko od godz. 16.15 do 16.45.
  1. W środę 21 grudnia po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych dzieci, które w drugi dzień Świąt przyjmą sakrament chrztu. Zapraszamy.
  1. Informujemy, iż od najbliższego piątku do końca kolęd nie będą odbywały się piątkowe popołudniowe adoracje Najświętszego Sakramentu oraz nie będą sprawowane w dni powszednie do lutego Msze Święte na filiach.
  1. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.
  1. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana śp. Przemysław Lis. Wypraszajmy Mu dar życia wiecznego: „Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.