Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                        8 maja 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  1. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej Ojczyzny.
  1. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.
  1. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
  1. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie w łączności ze Mszą rano i wieczorem, w niedzielę w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy, aby litanią loretańską wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
  1. W poniedziałek, 9 maja, w kościele parafialnym po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Włoch. Zapraszamy.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Adrian Konkel – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Patrycja Konkel – Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga; Artur Mysłek – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Inga Wiczling – stanu wolnego – Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.
  1. W ostatnim czasie odeszli do Pana: + Mirosława Gad oraz + Barbara Włodarczyk. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…