Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                         

27 marca 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy piątek i sobotę miesiąca kwietnia wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta rano od godz. 7.00 do Mszy Świętej i po południu od 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.
  1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00 i wieczorem przed Mszą Świętą o godz. 17.30. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Gorzkie Żale natomiast będziemy odprawili po Mszy Świętej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy. Na filiach Droga Krzyżowa o godz. 16.00 w dzień Mszy Świętej, a Gorzkie Żale po Mszach Świętych.
  1. W piątek 1 kwietnia parafia w Rozłazinie zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Bliższe informacje na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie ogłoszeń. Chcemy już dziś zaprosić Was na Drogę Krzyżową ulicami Nowej Wsi Lęborskiej. Odbędzie się ona 8 kwietnia. O godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta w intencji naszej parafii a po niej Droga Krzyżowa. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej po porannej Mszy Świętej. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólne kroczenie z krzyżem Chrystusa.
  1. Za tydzień rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje. Potrwają one do 6 kwietnia włącznie. Poprowadzi je ks. Tomasz Syldatk – wicedyrektor domu rekolekcyjnego w Białogórze. Natomiast 6 kwietnia swoje rekolekcje wielkopostne będą przeżywać uczniowie naszych Szkół Podstawowych w Nowej Wsi Lęborskiej i Redkowicach. Bliższe informacje zostaną podane w szkołach.
  1. Zapowiedzi przedślubne. Adam Zieliński – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Karolina Krotowska – stanu wolnego – parafia św. Jakuba Apostoła w Lęborku – zapowiedź druga.
  1. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

9. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Janusz Mielewczyk. Niech Bóg okaże Jemu swoje miłosierdzie i wprowadzi  Go do krainy życia wiecznego. Amen.