Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                          10 marca 2024 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją do tego mogą stać się wielkopostne rekolekcje, które dziś rozpoczynamy w naszej Parafii.
  1. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Dzierman – Michalita posługujący w parafii bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Gnieźnie. Zapraszamy na Msze Święte z naukami od poniedziałku do środy włącznie o godz. 8.00 i 18.00. We wtorek na Msze Świętą na godz. 18.00 zapraszamy Chorych. Podczas niej będziemy się modlić w ich intencji, będzie również możliwość przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych. Serdecznie zapraszamy! W środę również na Mszy Świętej o godz. 18.00 wręczymy ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pragniemy aby te Ikony nawiedziły nasze domy. Niech ta wyjątkowa doba będzie czasem osobistej ale i rodzinnej modlitwy, powierzenia Matce Bożej swoich i rodzinnych spraw.
  1. Rekolekcje w naszych Szkołach Podstawowych w Nowej Wsi i w Redkowicach potrwają od poniedziałku do środy. Szczegółowy program dzieci i młodzież otrzymają w szkole.
  1. W ramach rekolekcji wielkopostnych zapraszamy młodzież, która ma przyjąć w tym roku Sakrament Bierzmowania, we wtorek 12 marca po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie formacyjne. Prosimy o przygotowanie informacji na podpisanych kartkach: imię patrona do Bierzmowania oraz imię i nazwisko świadka. Obecność obowiązkowa!
  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątki w łączności ze Mszą Świętą rano o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00. Już pragniemy zaprosić Was na Drogę Krzyżową ulicami Nowej Wsi Lęborskiej 22 marca. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji Naszej Parafii a po niej Droga Krzyżowa.
  1. Nasza Wspólnota Parafialna pragnie się włączyć w akcje DKMS – Zostań Dawcą Szpiku. Osoby chętne pomóc w ten niezwykły sposób mogą dokonać rejestracji dzisiaj – 10 marca od 9.00 do 17.00 w Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu ul. Warszawska 17 w Lęborku. Pragniemy w ten sposób pomóc mieszkańcowi Lęborka Panu Marcinowi który choruje na białaczkę.
  1. Jak co roku w Kościerzynie odbywać się będzie Diecezjalny Dzień Młodzieży. Zapraszamy chętną młodzież, szczególnie tę, która przygotowuje się do przyjęcia Bierzmowania. Wyjazd w Niedzielę Palmową 24 marca, koszt 40 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Olka.
  1. Parafia NMP Królowej Polski w Lęborku zaprasza na kolejną „randkę małżeńską” – spotkanie służące pogłębieniu więzi i wzajemnej miłości. W środę 13 marca o godz. 18.30 w Domu Fatimskim; organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.
  2. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy miłosierdziu Bożemu.