Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

  2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, w których będzie uczestniczyła także młodzież i dzieci. Poprowadzi je ks. Zenon Czekała. Będą trwały do środy włącznie według planu umieszczonego na plakacie, na stronie internetowej i instagramie parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół. Przypominamy o obowiązkowym spotkaniu dla kandydatów do Bierzmowania w ramach rekolekcji – w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy Świętej w kościele parafialnym.

  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać Mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00.

  4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszamy na Eucharystię.

  5. Zapowiedzi przedślubne: Michał Kunkel – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Karolina Hajduk – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza; Wojciech Ugrewicz – Nowa Wieś Lęborska oraz Adriana Ugrewicz – Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.

  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.