Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              29 stycznia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
  1. W czwartek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 8.00 i 18.00. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 zostaną poświęcone świece i medaliki dzieciom, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców.
  1. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do porannej Mszy Świętej oraz po południu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  1. W sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Róż Różańcowych naszej Parafii. Te Msze Święte odprawiane będą zawsze w pierwsze soboty miesiąca o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty różańcowe.
  1. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.
  1. W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży.