Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia. Ofiary składane do puszek przed kościołem zostaną przeznaczone na wsparcie chorych i posługujących im.

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 8.00 i 18.00 Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które 30 maja przystąpią do I komunii świętej. Podczas Mszy Świętej wieczornej zostaną poświęcone świece oraz medaliki.

4. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

5. Przed nami pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godziny 7.00 do Mszy Świętej o godz. 8.00 i po południu od godz. 17.00 do Mszy Świętej o 18.00. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W tym tygodniu patronują nam:

w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.