Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              28 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragnijmy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta w te dni od godz. 7.00 do porannej Mszy Świętej oraz po południu od 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  1. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece – gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata.
  1. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.
  1. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, poranną Mszę odprawimy według formularza o tym Świętym, na zakończenie której pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  1. W imieniu Duszpasterzy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku zapraszamy do udziału w peregrynacji relikwii Bł. Rodziny Ulmów. Uroczystości rozpoczną się we wtorek 30 stycznia br. o godz. 16.45 i potrwają do godziny 21.45. W programie powitanie relikwii, wspólny różaniec w intencji naszego dekanatu, Msza Święta o godz. 18.00 i o godz. 19.30 modlitwy prowadzone przez grupy dekanatu, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i o godz. 21.45 pożegnanie relikwii.
  1. W minioną środę zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej wspólnocie parafialnej. Pragniemy z całego serca podziękować Wam za przyjęcie nas do swoich domów i Rodzin. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za dzielenie się tym co obecnie przeżywacie. Dziękujemy też wszystkim Nowym Rodzinom, które zamieszały w naszej parafii, za otwartość i chęć tworzenia wspólnoty Parafialnej. W sposób szczególny dziękujemy za wasze ofiarne serce i zatroskanie o nasze świątynie czy Parafię. Wszystkim tym którzy otworzyli swoje domy i serca na Chrystusa życzymy obfitości Jego błogosławieństwa, daru zgody i jedności. Dziękujemy Wam!

8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Stefania Myszk oraz + Franciszek Serwański. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.