Ogłoszenia duszpasterskie – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                             26 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Młodzież naszego Dekanatu zgromadzi się dziś w lęborskiej Koronie. Msza święta o godz. 15.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, świadectwo, koncert
    i poczęstunek. Zapraszamy!
  1. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym, a zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików.
  1. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie do domu plebanijnego.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca grudnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni od godz. 7.00 do porannej Mszy Świętej i po południu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  1. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.