Ogłoszenia duszpasterskie – Najświętszej Trójcy

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                           04 czerwca 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  1. W czwartek, 08 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 7.30 i 11.00, w Kębłowie o godz. 7.30, w Redkowicach o godz. 9.00, w Chocielewku o godz. 9.00. Procesja eucharystyczna w Nowej Wsi Lęborskiej do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne.
  1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie w łączności ze Mszą Świętą rano i wieczorem. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku, w oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy i po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła parafialnego.
  1. W środę na godz. 17.00 zapraszamy na próbę do kościoła dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała i w czasie oktawy, a o godz. 18.45 zbiórka dla ministrantów i lektorów naszej Parafii.
  1. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, o godz. 12.00, Ks. Proboszcz będzie sprawował uroczystą Mszę Świętą dziękczynno – błagalną z okazji 25-lecia Święceń Kapłańskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na wspólne dziękczynienie Bogu za dar Jego posługi i pasterzowania oraz na modlitwę w intencji nowych, licznych i świętych powołań, także z naszej Parafii.
  1. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na dalsze cele remontowo – inwestycyjne w naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.