Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w Kościele, który potrwa do wtorku 16 lutego. W naszej polskiej tradycji Kościół pozwala nam jednak na trwanie w radości czasu Bożego Narodzenia stąd pozostają w naszych kościołach śpiewy kolęd oraz dekoracje do 2 lutego do Święta Ofiarowania Pańskiego.

3. Przypominamy, iż podczas kolęd w tygodniu nie ma Mszy Świętych wieczornych w kościele parafialnym oraz na filiach. Również kancelaria parafialna czynna jest tylko po porannej mszy świętej.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.