Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                                     24 kwietnia 2022

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO                                                       

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.
  1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  1. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Chcemy modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  1. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.
  1. W sobotę 30 kwietnia wspólnota, która gromadzi się przy kościele w Redkowicach zaprasza na uroczystość odpustową ku czci św. Józefa Robotnika. Uroczysta Suma o godz. 16.00. Odprawi ją i kazanie wygłosi ks. Janusz Osnowski – wikariusz parafii w Cewicach. Serdecznie zapraszamy!
  1. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Paprocki – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Żaneta Lejk – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.
  1. Nasza parafia w dniach od 29 czerwca do 5 lipca organizuje pielgrzymkę autokarowo – samolotową do Włoch (Wiedeń, Wenecja, Padwa, Bolonia, Asyż, Cascia, Roccaporena i Ryzm). Koszt 800 Euro. Zapisy bezpośrednio u kapłanów w zakrystii bądź w biurze parafialnym do 03 maja. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
  1. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana śp. Maria Klinkosz. Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi Jej łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie.