Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                             02 kwietnia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
 1. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22.00.
 1. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając Mękę i Śmierć Zbawiciela. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22.00. O godz. 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 1. Liturgie Wielkiego Piątku w kościołach filialnych odprawimy: w Kębłowie o godz. 15.00, w Redkowicach o 15.00 i w Chocielewku o godz. 16.30. Liturię Wielkiego Piątku w Nowej Wsi Lęborskiej ubogaci chór gregoriański z Gniewu – Schola Cantorum Gymevensis. Serdecznie zapraszamy.
 1. W Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po Śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim – początek o godz. 8.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 11.00, 12.00 i 13.00; w Kębłowie o godz. 10.30; w Łowczu – przy krzyżu o godz. 11.00, w Kaninie – o godz. 11.30; w Niebędzinie – przy krzyżu o godz. 12.00; w Redkowicach o godz. 12.30; w Czarnówku – w kaplicy cmentarnej o godz. 12.30; w Chocielewku o godz. 13.00.
 1. Uroczysta Wigilia Paschalna w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 21.00.
 1. W Wielką Środę po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się katecheza dla Rodziców i Chrzestnych dzieci, które w drugi dzień Świąt otrzymają chrzest. Serdecznie zapraszamy.
 1. Spowiedź święta w Wielki Poniedziałek: Nowa Wieś Lęborska od godz.16.00 do 18.00, Kębłowo od godz. 15.30 do 16.00; Redkowice od godz. 15.30 do 16.00, Chocielewko od godz. 16.15 do 16.45.
 1. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte tego dnia tak jak w niedziele. Nie będzie Mszy o godz. 7.30. W II Święto Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte w naszych kościołach w porządku niedzielnym.
 1. Zapowiedzi przedślubne: Michał Lichucki – parafia NMP Królowej Polski w Lęborku oraz Agnieszka Czaja – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga. Marcin Maszota – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Sabina Honcek – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza. Grzegorz Liedtke – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Adriana Grzenkowicz – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.