Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                                 24 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum Roku Liturgicznego.
  1. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22.00.
  1. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając Mękę i Śmierć Zbawiciela. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do końca Gorzkich Żali, które odśpiewamy o godz. 21.00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
  1. Liturgie Wielkiego Piątku w kościołach filialnych odprawimy: w Kębłowie o godz. 15.00, w Redkowicach o 15.00 i w Chocielewku o godz. 16.30.
  1. W Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po Śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim – początek o godz. 8.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 11.00, 12.00 i 13.00; w Kębłowie o godz. 10.30; w Łowczu – przy krzyżu o godz. 11.00, w Kaninie – o godz. 11.30; w Niebędzinie – przy krzyżu o godz. 12.00; w Redkowicach o godz. 12.30; w Czarnówku – w kaplicy cmentarnej o godz. 12.30; w Chocielewku o godz. 13.00.
  1. Uroczysta Wigilia Paschalna w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 21.00.
  1. Spowiedź święta w Wielki Poniedziałek: Nowa Wieś Lęborska od godz.16.00 do 18.00; Kębłowo od godz. 15.30 do 16.00; Redkowice od godz. 15.30 do 16.00; Chocielewko od godz. 16.15 do 16.45.
  1. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte tego dnia tak jak w niedziele. Nie będzie Mszy o godz. 7.30. W II Święto Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte w naszych kościołach w porządku niedzielnym.
  1. Na stronie internetowej parafii – www.parafianwl.pl umieszczone zostały warunki postępowania zakupowego dla zadania: „Renowacja prospektu organowego w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Wsi Lęborskiej”.