Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                             10 kwietnia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
 1. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22.00.
 1. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając Mękę i Śmierć Zbawiciela. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 22.00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 1. Liturgie Wielkiego Piątku w kościołach filialnych odprawimy – w Kębłowie o godz. 15.00, Redkowicach 15.00 i Chocielewku o godz. 16.30.
 1. W Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po Śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim – początek o godz. 8.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 11.00, 12.00 i 13.00; w Kębłowie o godz. 10.30; w Łowczu – przy krzyżu o godz. 11.00, w Kaninie – na skrzyżowaniu o godz. 11.30; w Niebędzinie – przy krzyżu o godz. 12.00; w Redkowicach o godz. 12.30; w Czarnówku – w kaplicy cmentarnej o godz. 12.30;
  w Chocielewku o godz. 13.00.
 1. Uroczysta Wigilia Paschalna w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 21.00.
 1. W Wielki Poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się katecheza dla Rodziców i Chrzestnych dzieci, które w II Święto Wielkiejnocy otrzymają chrzest. Serdecznie zapraszamy.
 1. Spowiedź święta w Wielki Wtorek: Nowa Wieś Lęborska od godz.16.00 do 18.00, Kębłowo od godz. 15.30 do 16.00; Redkowice od godz. 15.30 do 16.00, Chocielewko od godz. 16.15 do 16.45.
 1. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte tego dnia tak jak w niedziele z wyjątkiem mszy o godz. 7.30, w II Święto Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte tak jak w niedzielę.
 1. Nasza parafia w dniach od 29 czerwca do 5 lipca organizuje pielgrzymkę autokarowo – samolotową do Włoch (Wiedeń, Wenecja, Padwa, Bolonia, Asyż, Cascia, Roccaporena i Ryzm). Koszt 800 Euro. Zapisy bezpośrednio u kapłanów w zakrystii bądź w biurze parafialnym do 23 kwietnia. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Zofia Wieczorkiewicz, śp. Wiesław Skórowski oraz śp. Hildegarda Korosacka – Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.