Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA                                 31 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  1. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę, bez Mszy o godz. 7.30.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 7.00 do porannej Mszy Świętej.
  1. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa oraz obfitości łask Bożych w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie w intencji naszych braci i sióstr, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.