Ogłoszenia duszpasterskie – Rocznica poświęcenia własnego kościoła

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Architektura wielu współczesnych świątyń może nas zachwycać i prowadzić do głębokich refleksji nad istotą wiary. To tylko budowle, lecz poświęcone stają się przestrzenią spotkania Boga z człowiekiem. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

  2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte tego dnia jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 12.00, która zostanie odprawiona w intencji zmarłych z naszej parafii w kaplicy w Czarnówku. Po Mszach Świętych w Redkowicach, Chocielewku i Czarnówku odbędą się tradycyjnie procesje na cmentarzu, podczas których będziemy modlić się za naszych zmarłych.

  3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze Święte w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 8.00 i 18.00. O 16.30 w Redkowicach i Kębłowie oraz w Chocielewku o godz. 18.00.

  4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

  5. Od 2 do 8 listopada włącznie – w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych – będziemy modlić się w intencji naszych zmarłych, których ofiarowaliśmy w wypominkach. Po każdej Mszy Świętej polecać ich będziemy Panu Bogu przez orędownictwo Maryi, Królowej Wszystkich Świętych w dziesiątce różańca – rozważając tajemnicę Zmartwychwstania Pana Jezusa.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz po południu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.