Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Bożego Narodzenia

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA                              25 i 26 grudnia 2022

                                              

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś i jutro przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Po raz kolejny oczyma naszej wiary dotykany cudu obecności Boga, który stając się człowiekiem wszedł w naszą rzeczywistość. Uwierzmy w ten cud, zaprośmy Chrystusa do swoich domów, swego serca. Niczym Pasterze nie tylko zobaczmy ale i głośmy swoim życiem, że „Słowo zamieszkało miedzy nami”, że jest pośród Nas.
  1. We wtorek, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
  1. We środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
  1. W piątek 30 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. To doskonała okazja by tego właśnie dnia pomodlić się za nasze rodziny, prosić Boga o potrzebne łaski, dar zgody, jedności, szacunki i miłości. Niech nasze Rodziny będą podobne do Rodziny Nazaretańskiej.
  1. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne rozpocznie się o godz. 17.00, natomiast o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
  1. W najbliższą niedzielę – 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Msze Święte w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 9.00 i 12.00, w kościołach filialnych o stałych porach.
  1. Od środy 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich.
  1. Podczas kolęd nie będzie Mszy Świętych wieczornych, a biuro parafialne czynne będzie tylko po porannej Mszy Świętej.