Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI                                                 1 stycznia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach.
  1. W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Świętego Pawła VI (list z 1967 r.) jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju.
  1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca stycznia. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w czwartek i sobotę od godziny 7.00 do Mszy Świętej o godz. 8.00.

 

  1. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte w porządku niedzielnym. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego.
  1. Również w piątek o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Dzieło Miłosierdzia” z Lęborka. W programie najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne w aranżacjach Pana Macieja Naczka (śpiew, trąbka, dyrygowanie, prowadzenie koncertu), Pana Oskara Maja (organy) oraz Pana Mikołaja Dudkiewicza (gitara). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
  1. A w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które zakończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  1. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z błogosławieństwem Bożym.