Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                             20 listopada 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Młodzież naszego Dekanatu gromadzi się dziś w lęborskiej Koronie. Msza święta o godz. 16.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i poczęstunek. Zapraszamy.
  1. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików.
  1. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
  1. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
  1. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
  1. W piątek 25 listopada rozpoczynają się dwudniowe rekolekcje kerygmatyczne „GPS” dla młodzieży, która w tym roku rozpoczęła przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Rekolekcje w piątek w godzinach popołudniowych od 17.00 do 18.30 i w sobotę od 8.30 do 13.00 odbędą się w budynku Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej. Obecność kandydatów na rekolekcjach jest obowiązkowa. Bliższe informacje młodzież otrzyma na lekcji religii.
  1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej – „Śladami Chrystusa” – w terminie od 7 do 13 marca 2023 roku. W programie pielgrzymki zwiedzanie miejsc związanych z działalnością i nauczaniem Chrystusa – to miedzy innymi Jerozolima, Betlejem, Jerycho, Góra Tabor, Nazaret, Jezioro Galilejskie. Dokładny program został umieszczony na parafialnej stronie internetowej, oraz w kancelarii parafialnej. W związku z ograniczoną ilością miejsc zapisy potrwają do 28 listopada. Serdecznie zapraszamy!
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
  1. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana śp. Zenon Oleksiuk – „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”.