Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                               15 maja 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
  1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
  1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
  1. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w dni powszednie w łączności ze Mszą Świętą poranną i wieczorną, a w niedzielę w łączności ze Mszą Święta o godz. 12.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela w Litanii loretańskiej.
  1. Nasza parafia wraz z parafią NMP Królowej Polski w Lęborku organizuje wyjazd autokarowy dla młodzieży na spotkanie lednickie, który odbędzie się 4 czerwca br. W sposób szczególny zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Bliższe szczegóły i zapisy u księży.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.