Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

  2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia w łączności ze Mszą Świętą rano i wieczorem będziemy odprawiać nabożeństwo majowe.

  3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze święte w naszych kościołach jak w niedzielę.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca maja. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w czwartek i piątek rano od godz. 7.00 do Mszy Świętej i po południu od 17.00 do Mszy Świętej o godz. 18.00. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  6. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.