Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                3 kwietnia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
  1. W piątek serdecznie zapraszamy na ostatnią w tym Wielkim Poście Drogę Krzyżową. Odbędzie się ona po wieczornej Mszy Świętej – którą odprawimy w intencji naszej parafii. Po Mszy Świętej wyjdziemy z krzyżem z naszego kościoła. Przejdziemy ulicą Grunwaldzką, przejdziemy obok Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia wejdziemy na ulicę Witosa i pójdziemy w kierunku ulicy Dworcowej by później drogą wewnętrzną wejść na ulicę Grunwaldzką na wysokości kościoła by w nim zakończyć wspólną modlitwę i rozważanie Drogi Krzyżowej. Prosimy przynieść z sobą świece. Serdecznie zapraszamy.
  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje. Potrwają one do 6 kwietnia włącznie. Poprowadzi je ks. Tomasz Syldatk – wicedyrektor domu rekolekcyjnego w Białogórze. Natomiast 6 kwietnia swoje rekolekcje wielkopostne będą przeżywać uczniowie naszych Szkół Podstawowych w Nowej Wsi Lęborskiej i Redkowicach. Bliższe informacje zostaną podane w szkołach. Rekolekcje dla naszych szkół poprowadzi ks. Szymon Chamier Cieminski – wikariusz parafii w Rozłazinie.
  1. Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi odbędzie się 12 kwietnia – w Wielki Wtorek. Godziny słuchania spowiedzi podamy za tydzień. Zachęcamy by z tego sakramentu korzystać podczas trwania naszych rekolekcji.
  1. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  1. Nasza parafia w dniach od 29 czerwca do 5 lipca organizuje pielgrzymkę autokarowo – samolotową do Włoch (Wiedeń, Salzburg, Padwa, Bolonia, Asyż, Cascia, Roccaporena i Ryzm). Koszt 800 Euro. Zapisy bezpośrednio u kapłanów w zakrystii bądź w biurze parafialnym do 23 kwietnia. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
  1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Ewę Gliszczyńską. Niech Bóg przyjmie ją do swojej chwały: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…