Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

  2. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcamy, aby także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne.

  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00.

  4. Parafia w Rozłazinie organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżowa z Rozłazina do Sianowa. Odbędzie się ona w piątek 26 marca i rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20.00. Do wyboru są dwie trasy: 32 i 40 km. Szczegóły i zapisy na ogólnopolskiej stronie edk.org.pl

  5. W Niedzielę Palmową, 28 marca, w parafii NSPJ w Lęborku odbędzie się spotkanie dla młodzieży z okazji ŚDM, które odbywało się w Kościerzynie. W programie: 14.30- możliwość spowiedzi świętej, 15.00 – Msza Święta, 16.00 – koncert ze świadectwami. Zapraszamy szczególnie młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.

  6. Zapowiedzi przedślubne: Michał Kunkel – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Karolina Hajduk – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga; Wojciech Ugrewicz – Nowa Wieś Lęborska oraz Adriana Ugrewicz – Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga.

  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.