Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                            6 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
  1. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
  1. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi Ksiądz Maciej Dzwonkowski – wikariusz i współkapelan szpitala przy kartuskiej kolegiacie pw. Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy!
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.
  1. W ostatnim czasie odszedł do Pana: śp. Ryszard Wittlieb. Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił go od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: „Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
  1. W tym tygodniu patronuje nam:

           – czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.