Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                            5 lutego 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
  1. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
  1. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. W naszej Parafii Dzień Chorego odbędzie się w czasie naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych.
  1. W piątek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie młodzieży, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Sakramentu tego udzieli naszej młodzieży Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna 10 maja br. o godz. 18.00.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.
  1. W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.