Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                            4 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii.
  1. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Już dzisiaj chcemy poinformować, że parafialne obchody dnia Chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych, zorganizujemy w czasie naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych.
  1. W poniedziałek 12 lutego podczas wieczornej Mszy Świętej zostaną poświęcone świece i medaliki dzieciom, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Natomiast 13 lutego po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży, która w tym roku 9 kwietnia, z rąk Biskupa Arkadiusza Okroja otrzyma Sakrament Bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy również wszystkie osoby dorosłe, które chciałby przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.
  1. W roku kiedy obchodzimy 50 lecie istnienia naszej Parafii, a za rok będziemy obchodzić Rok Jubileuszowy pragniemy zorganizować pielgrzymkę samolotową do Włoch w terminie od 22 do 29 czerwca br. W programie zwiedzanie Rzymu, Watykanu, San Giovani Rotondo, Monte Sant’Angelo, Loretto, Manoppello i Asyżu. Szczegóły wyjazdu znajdziemy na parafialnej stronie internetowej.
  1. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca kolekta przeznaczona będzie na dalsze cele inwestycyjne w naszej Parafii.
  1. Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.

– we wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

– w sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.