Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                           22 maja 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 1. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 1. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Tego dnia będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 1. W piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać w łączności z nabożeństwem majowym.
 1. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej w kościele odbędzie się spotkanie dla „zelatorów” wszystkich Róż Różańcowych naszej parafii. Serdecznie zapraszam.
 1. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
 1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie w naszym kościele w łączności ze Msza Świętą rano i wieczorem. W niedzielę w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00.
 1. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. Serdecznie zapraszamy Rodziców z dziećmi na dzień otwarty w Katolickim Przedszkolu im. Aniołów Stróżów w Lęborku, który odbędzie się 1 czerwca w godzinach od 10.00 do 12.00 oraz od 13.00 do 15.00. W planie dnia – zabawy dla dzieci w ogrodzie przedszkolnym, dmuchane zjeżdżalnie oraz możliwość zapoznania się z ofertą przedszkola.
 1. Zapowiedzi przedślubne: Stanisław Lieske – stanu wolnego – zam. Holandia (poprzednio Nowa Wieś Lęborska) oraz Kinga Kopytowska – stanu wolnego – zam Holandia – zapowiedź pierwsza.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
 1. W ostatnich dniach odszedł do Pana śp. Jan Zdrojewski . Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie go do niebieskiego domu.