Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                             5 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w dni powszednie w łączności ze Mszą Świętą, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  1. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Natomiast za dwa tygodnie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja – nasza wspólnota będzie przeżywać Uroczystość Złotego Jubileuszu. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 12.00. Będzie Jej przewodniczył i kazanie wygłosi Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Chcemy tego dnia modlić się za cała naszą Wspólnotę Parafialną dziękować za półwiecze naszej parafii, za wszelkie dobro jakie doświadczyliśmy od Boga. Chcemy też prosić o błogosławieństwo na dalsze trwanie przy Bogu i Jego Ewangelii. Niech ten dzień będzie wyjątkowy w naszych domach i rodzinach. Tego dnia z racji Jubileuszu będzie inny układ Mszy Świętych w naszej parafii. Msze Święte niedzielne w Redkowicach i w Chocielewku zostaną odprawione w sobotę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Oskar Kapiszke – parafia Nowa Wieś Lęborska i Ilona Jankowska – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga.
  1. Dnia 1 czerwca, odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Chętną młodzież zapraszamy na wyjazd. Koszt 100 zł. Wyjazd o godz. 6.00 spod Korony, powrót w godzinach nocnych. Więcej informacji i zapisy u Ks. Olka.
  1. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  1. Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.