Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 9 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

  2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe w łączności ze Mszą Świętą.

  3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

  1. Małymi krokami zbliża się uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. W tym tygodniu chcielibyśmy poświecić książeczki oraz różańce. Dzieci, które będą przyjęte w Nowej Wsi Lęborskiej zapraszamy na Mszę Świętą we wtorek na godz 18.00. Natomiast dzieci, które będą przeżywać swoją uroczystość w Redkowicach w czwartek na godz. 16.30.

  2. Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

  3. Zapowiedzi przedślubne. Rafał Drywa – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Magdalena Formela – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.

  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  5. W tym tygodniu patronuje nam:
    w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.