Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                      12 lutego 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
  1. We wtorek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, apostołów Słowian i współpatronów Europy.
  1. Wszyscy zapewne wstrząśnięci jesteśmy kataklizmem trzęsienia ziemi, które spustoszyło turecko-syryjskie pogranicze, grzebiąc pod gruzami kilkanaście tysięcy osób. Wydarzyło się to w miejscu i tak już mocno doświadczanym przez los. W związku z tym na prośbę naszego Biskupa Diecezjalnego, dzisiaj po Mszach Świętych zbierane są ofiary, które bezzwłocznie zostaną przekazane organizacjom niosącym pomoc poszkodowanym. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.