Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                      11 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw.
  1. W najbliższą środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty i uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 8.00, 16.30 i 18.00, w Kębłowie o godz. 15.15, w Redkowicach o godz. 16.45 i w Chocielewku o godz. 18.00.
  1. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą dla nas Nabożeństwa Wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki w łączności ze Msza Świętą rano o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00. Kolekta z piątków Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego.
  1. Jutro podczas wieczornej Mszy Świętej zostaną poświęcone świece i medaliki dzieciom, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Natomiast 13 lutego po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży, która w tym roku 9 kwietnia, z rąk Biskupa Arkadiusza Okroja otrzyma Sakrament Bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy również osoby dorosłe, które chciałby przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.
  1. W roku kiedy obchodzimy 50 lecie istnienia naszej Parafii, a za rok będziemy obchodzić Rok Jubileuszowy pragniemy zorganizować pielgrzymkę samolotową do Włoch w terminie od 22 do 29 czerwca br. W programie zwiedzanie Rzymu, Watykanu, San Giovani Rotondo, Monte Sant’Angelo, Loretto, Manoppello i Asyż. Szczegóły wyjazdu znajdziemy na parafialnej stronie internetowej.
  1. W czwartek 15 lutego o godz. 16.30 w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku odbędzie się Msza Święta dla wdów i wdowców, w ramach spotkań „Błogosławione wdowieństwo”.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Boga śp. Barbara Baran-Michor oraz Wacław Iwaniuk. Polećmy naszych zmarłych Dobremu Bogu – „Dobry Jezu…”.
  1. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.