Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-Człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

3. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. W Kębłowie o godz. 15.00, Redkowicach o godz. 16.30 i Chocielewku o godz. 18.00.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa – Drogę Krzyżową po Mszy Świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30. Natomiast Gorzkie Żale po Mszy Świętej niedzielnej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy

5. Zapowiedzi przedślubne. Krzysztof Witkowski – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska i Sylwia Zbrzeźniak – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga.

Marcin Dawidowski – stanu wolnego – parafia Szymbark i Marta Główczewska – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.